Kaldırma-İletme Araçlarının Periyodik Test Ve Kontrolleri

İşletmelerde yoğunlukla kullanılan kaldırma araçları, basınçlı kaplar, ekipmanlar ve tesisatların güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için test ve periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir. TEK EV İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi  Uzman Kadrosuyla Türkiye’nin her yerinde İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatı Hükümleri Gereğince aşağıdaki Test, Deney ve Kontrolleri yapmaktadır.

Standartlarda aksi belirtilmediği sürece, kaldırma ve iletme ekipmanları, beyan edilen yükün en az 1,25 katını, etkili ve güvenli bir şekilde kaldıracak ve askıda tutabilecek güçte olur ve bunların bu yüke dayanıklı ve yeterli yük frenleri bulunur.

Kaldırma ve iletme ekipmanlarının periyodik kontrolleri, makine mühendisleri ve makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır. Söz konusu periyodik kontrollerin tahribatsız muayene yöntemleri ile yapılması durumunda, bu kontroller sadece TS EN 473 standardına göre eğitim almış mühendisler ve aynı eğitimi almış tekniker veya yüksek teknikerler tarafından yapılabilir.

Sizde Kaliteli Hizmetlerimizden Faydalanmak İçin Teklif İsteyiniz.

TEK EV OSGB